Лудогорец и ЦСКА 1948 играят при резултат 1:0 в сблъсък за трофея

...

НА ЖИВО: Лудогорец - ЦСКА 1948 1:0, греда на червените

Лудогорец и ЦСКА 1948 играят при резултат 1:0  в конфликт за трофея на Суперкупата на България.

Първата по-интересна ситуация бе на сметката на " алените ", които след корнер имаха късмет да обстрелват вратата на Лудогорец, само че състезател в зелено блокира рисков удар.

В осмата минута Джонатан закъсня при своя интервенция, а Кайо Видал изпревари своя противник, което провокира контакт, а футболистът на Лудогорец падна в противниковото наказателно поле, като основният съдия не се поколеба да отсъди дузпа. С осъществяването се нагърби Оливие Вердон, който не бе до дъно безапелационен, а Наумов игра с топката, само че в последна сметка тя влетя във вратата му.

В 15-а минута Текпетей проби по десния фланг по превъзходен метод, а по-късно откри Квадво Дуа, който от добра позиция не съумя да уцели вратата. Десетина минути по-късно Ивайло Чочев си освободи пространство и опита удар по диагонала с десния крайник, само че Падт съумя да избие в корнер. От последвалия ъглов удар, Реян Даскалов бе открит, който стреля с глава, а Чочев отклони, преди кълбото да се отбие от напречната греда на " орлите ".

Стартови сформира:

Лудогорец:  1. Серджио Падт, 6. Якуб Пьотровски, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон 24. Оливие Вердон, 26. Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев

Треньор:  Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948:  29. Даниел Наумов, 2. Джонатан, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 18. Ивайло Чочев, 20. Антонио Вутов, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич

Треньор:  Юрий Васев